تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

چرا BPMS های متن باز گزینه مناسبی است؟

  بطور کلی نمیتوان قضاوت کرد که نرم افزار های متن باز گزینه مناسبی هستند یا خیر بلکه باید به ازای هر حوزه این موضوع را تحلیل نمود.

  وقتی تحلیل میکنیم که BPMS متن باز یا اپن سوری گزینه مناسبی است به این معنی نیست که همه سیستم های متن باز مثلا سیستم ERP یا MIS متن باز هم گزینه مناسبی هستند. بلکه این تحلیل و بررسی تنها در حوزه نرم افزارهای BPMS انجام شده است.

  یکی از ابعاد مهم این تحلیل ملاحظات کشور ماست از منظر مسائلی از قبیل تحریم، نوسانات نرخ ارز و پایین ارزش ریال در برابر دلار

  به عنوان اولین بند تحلیل ذکر این نکته در مورد نرم افزار BPMS خالی از لطف نیست که نسبت به سیستم های MIS و ERP و مواردی از این دست، نیاز به حداقل سفارشی سازی در حوزه نرم افزارهای BPMS وجود دارد یعنی نیاز به انطباق نرم افزار BPMS متن باز نسبت به سیستم هایی از قبیل MIS با قوانین و شرایط بومی یک کشور کمتر است. زیرا اصولا نرم افزار های BPMS یک کاغذ سفید هستند که هنوز چیزی داخل آن نقاشی نشده است.

  بالا نبودن بلوغ فرایندها در سازمان های ایرانی ریسک این پروژه های BPMS را به شدت افزایش داده است. سیستم های BPMS متن بازها این مزیت را دارند که سازمان ها بتوانند چنین پروزه هایی را پایلوت کرده و بی جهت میلیاردها تومن هزینه ابزاری نکنند که توان استفاده از آن را ندارند. در ادامه و پس از کار با سیستم های متن باز بسیار ارزان قیمت و بعضاً رایگان، به بلوغ کافی رسیده و در نهایت درصورتیکه این سیستم ها پاسخگوی تمام نیاز آنها نبود سپس سیستم های تجاری با قیمت بالا خریداری کنند.

   احتمال شکست در پروژه های فناوری اطلاعات حتی در کشورهای پیشرفته نیز بالاست. شکست جایی خود را بیشتری جایی جلوه می دهد که برای پروژه هزینه های بالایی انجام شده باشد. در صورت انتخاب یک راه حل بسیار کم هزینه مثل یک سیستم متن باز در حوزه  BPMS نسبت به راه حل های تجاری قاعدتا ریسک کمتری متوجه خریدارن خواهد بود.

  BPMS  های تولید شده توسط شرکت های داخلی متاسفانه بلوغ و کیفیت لازم را نداشته و اصولاً اختراع دوباره چرخ در این برهه زمانی که بیش از 10 سال از عمر اینگونه سیستم ها در جهان سپری شده است منطقی نیست.  

  از سوی دیگر امکان خرید بسیاری از  BPMSهای با کیفیت خارجی به دلایلی از جمله تحریم مقدور نبوده و درصورت دورزدن تحریم و تهیه لیسانس از کشورهای همسایه، نسخه های قبلی با قیمت حتی چندین برابر فروخته خواهند شد.

  استفاده از نرم افزارهایBPMS  متن باز و رایگان میتوانند مانور و تمرین مناسبی باشند پیش از برگزاری پروژه اصلی یعنی خرید و استقرار BPMS  تجاری. البته شاید بعد از مدتی سازمان به این نتیجه برسد که نیازی واقعا به اینکار وجود ندارد.

  در اینجا میتوانید لیست 10 سیستم BPMS  متن باز و رایگان مطرح در دنیا را مشاهده نمایید. 


  این مطلب تا کنون 60 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 2 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : bpms ,سیستم ,تحلیل ,مناسبی ,افزار ,گزینه ,گزینه مناسبی ,افزار bpms ,مناسبی هستند ,افزارهای bpms ,گزینه مناسبی هستند ,
  چرا BPMS های متن باز گزینه مناسبی است؟

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149106
 • بازدید امروز :188437
 • بازدید داخلی :8569
 • کاربران حاضر :104
 • رباتهای جستجوگر:437
 • همه حاضرین :541

تگ های برتر